Kwiecień/Maj 2024

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłosci @LaboratoriaPrzyszlosci

Zajęcia z Robotami Photon

Na zajęciach z robotami Photon, dzieci zostały zapoznane ze światem, programowania i technologii. Photon to interaktywny robot, który pomaga uczniom w nauce poprzez zabawę.

Dzieci uczyły się podstaw kodowania, sterując robotem za pomocą prostych poleceń. Photon reaguje na komendy, porusza się, świeci i wydaje dźwięki, co sprawia, że nauka jest interaktywna i fascynująca. Uczniowie rozwiązują zadania, programują robota do wykonywania określonych misji i współpracują w grupach, rozwijając przy tym umiejętności logicznego myślenia i komunikacji.

Photon jest też narzędziem do kreatywnej ekspresji – uczniowie mogli tworzyć własne projekty, które pokazywały, jak robot może poruszać się po zdefiniowanych trasach lub reagować na różne bodźce.

Zajęcia z Photonem to nie tylko nauka programowania, ale także rozwijanie zdolności analitycznych i pracy zespołowej, co przygotowuje dzieci na wyzwania przyszłości w zabawny i angażujący sposób.