Marzec 2023

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłosci @LaboratoriaPrzyszlosci

Arduino-Laboratoria Przyszłości

Każdy, kto interesuje się elektroniką lub dopiero zaczyna przygodę programisty, na pewno słyszał o Arduino. To platforma dobrze znana majsterkowiczom, którzy próbują swoich sił w budowaniu prostych, a czasami nawet bardziej skomplikowanych konstrukcji elektronicznych.

Jest to platforma dla systemów wbudowanych pozwalająca między innymi obsługiwać zewnętrzne urządzenia takie jak czujniki, sterowniki silników, czy wyświetlacze. Znajduje zastosowanie także w elektronice precyzyjnej.  Arduino oferuje wiele możliwości zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych elektroników.

Dla początkujących  najbardziej odpowiednim rozwiązaniem sprzęt Arduino Uno.

Czyli sztandarowa i najpopularniejsza wersja modułu. To dobry wybór do stosunkowo prostych i niewielkich projektów, w sam raz na początek.

W ramach zajęć fizyki  uczniowie klasy 8  zapoznali się z możliwościami  Arduino  otrzymanego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie samodzielnie montowali najprostsze układy zasilające diody LED. Testowali ich poprawność działania. Rozbudowywali układy elektroniczne o kolejne elementy.

Krótki fotoreportaż poniżej.