Wrzesień 2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłosci @LaboratoriaPrzyszlosci

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023 do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych.

Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Laboratoria Przyszłości to także nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Na naszej stronie internetowej co miesiąc pojawiać się będą zdjęcia, pokazujące w jaki sposób wykorzystujemy sprzęt pozyskanemu dzięki programowi „ Laboratoria Przyszłości”

We wrześniu uczniowie w ramach koła fotograficznego poznali tajniki obsługi aparatu fotograficznego. Dzieci miały możliwość zapoznania się z trybami pracy dostępnymi w aparacie, ćwiczyły ustawienia ekspozycji, a także ustawienia balansu bieli.  Po zapoznaniu się z budową i możliwościami lustrzanki cyfrowej,  podopieczni wykonali wiele ciekawych zdjęć. A to dopiero początek...