Przejdź do treści
1
2
3
Przejdź do stopki

Dla rodziców

Treść

Bardzo ciekawe

https://calapolskaczytadzieciom.pl/category/dla-rodzicow/o-czytaniu/

http://www.rodzinneczytanie.pl/przewodnik

Czytanie-kapitał na całe życie

https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/czytanie-kapital-na-cale-zycie

Czytam i polecam

https://calapolskaczytadzieciom.pl/category/dla-rodzicow/czytam-i-polecam/

O wychowaniu- wiele ciekawych do wykorzystania wskazówek m.in. „Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko” oraz pomysły na ciekawe spędzanie czasu wolnego z dzieckiem w każdym wieku na czas kwarantanny i nie tylko

https://calapolskaczytadzieciom.pl/category/dla-rodzicow/o-wychowaniu/

Biblioteka Rodzica

https://calapolskaczytadzieciom.pl/product-category/poradniki-dla-doroslych/dla-rodzicow/

Lektury- można pobrać e-book lub czytać w przeglądarce

https://lektury.gov.pl/


Złota lista książek dla dzieci

Dobra literatura dla dzieci powinna wspierać zdrowy rozwój dziecka we wszystkich wymiarach: emocjonalnym, poznawczym, społecznym, kulturalnym i moralnym. Dlatego Fundacja stworzyła i nieustannie rozszerza Złotą Listę książek rekomendowanych do czytania dzieciom, w podziale na kategorie wiekowe.

Książki na Listę wybierane są ze szczególną starannością, według ściśle określonych kryteriów, które z jednej strony służą podnoszeniu ogólnego poziomu kultury i wiedzy, a z drugiej – ochronie i wspieraniu zdrowia emocjonalnego dziecka.

Obecnie Złota Lista liczy ponad 350 tytułów – zarówno uznanych klasyków https://calapolskaczytadzieciom.pl/dzialania/literatury polskiej i światowej, jak i nowości wydawniczych z ostatnich lat.

https://calapolskaczytadzieciom.pl/wp-content/uploads/2020/03/Z%C5%82ota-Lista-ksi%C4%85%C5%BCek-polecanych-do-czytania-dzieciom_marzec-2020.pdf

39069