Wrzesień/Październik 2023

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłosci @LaboratoriaPrzyszlosci

Zajęcia z druku 3D w ramach Laboratoria przyszłości we wrześniu i październiku  skoncentrowane były na tworzeniu figur przestrzennych.
Podczas tych zajęć uczniowie  mieli okazję zgłębić tajniki druku 3D, koncentrując się na tworzeniu trójwymiarowych obiektów i figur.

Na początku zajęć uczestnicy zostali wprowadzeni w podstawowe pojęcia związane z projektowaniem 3D oraz obsługą drukarek 3D. Następnie przystąpili do praktycznych etapów, w tym nauki obsługi oprogramowania do modelowania trójwymiarowego oraz przygotowania projektów do druku.

Każdy uczestnik  miał szansę stworzyć własną, unikalną figurę przestrzenną. Proces ten pozwolił uczniom rozwijać umiejętności związane z kreatywnym myśleniem, planowaniem projektów i rozwiązywaniem problemów.

W trakcie drukowania uczniowie  śledzili, jak ich wirtualne projekty zamieniają się w rzeczywistość, a ich figurki powstają warstwa po warstwie. Była to nie tylko lekcja technologii, ale także fantastyczna okazja do zobaczenia, jak ich pomysły materializują się przed ich oczami.

Reasumując zajęcia z druku  3D i tworzenia trójwymiarowych figur nie tylko rozwijają umiejętności techniczne uczniów, ale również inspirują do eksperymentowania i myślenia poza konwencjonalnymi ramami.