Warsztaty o szkodliwym wpływie i skutkach palenia papierosów

„ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”

W naszej szkole odbył się cykl warsztatów o szkodliwym wpływie i skutkach  palenia papierosów. Głównym celem programów było zapobieganie palenia  tytoniu wśród uczniów  szkoły podstawowej. Uczniowie podczas warsztatów zwiększali wiedzę w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego oraz  dowiedzieli się o zagrożeniach płynących z czynnego i biernego palenia papierosów. Dzieci podczas zajęć kształtowały umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich oraz budowali postawę  asertywną  związaną z funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Zajęcia w klasach IV- VIII składały się z cyklu pięciu warsztatów:

1.  Poznajmy się bliżej.
  2.  Laboratorium ciała.
  3.  Naucz się mówić „NIE”
  4.  Znajdź właściwe rozwiązanie.
  5.  Uwierz w siebie.

Na zakończenie programu uczniowie  wypełnili ankietę oraz wykonali plakaty o szkodliwości palenia papierosów.

„NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”

Program edukacji antytytoniowej dla klas młodszych

W klasach I-III odbyły się warsztaty:

1. Co to jest zdrowie?
  2. Od czego zależy nasze zdrowie?
  3. Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
  4. Co robić gdy moje zdrowie jest zagrożone?
  5. Nie pal przy mnie proszę!

Cykl warsztatów zakończył się quizem z wiedzy o zdrowiu oraz konkursem plastycznym  związanym z tematem.