Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości realizowane były w tym roku w formie projektu edukacyjnego. W dniu 31 października nasza szkoła przy wsparciu Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej- Zdroju i Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna- Zdrój zorganizowała Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas I-VIII ze wszystkich szkół w naszej gminie. Wydarzenie miało miejsce w sali widowiskowej MGOK. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych I-IV i V-VIII.

Wśród laureatów Konkursu znalazły się 4 uczennice naszej szkoły:

kl.I-IV- I m Anna Piwowar kl.I, wyróżnienie: Katarzyna Gondek kl.II

kl.V-VIII- wyróżnienie: Maria Tokarczyk, kl. VII

Gratulujemy!

Poniżej informacja o jego wynikach i zdjęcia zamieszczone na stronie MGOK.

II część projektu stanowił Apel Poległych w Miejscu Pamięci w Młodowie, a następnie Koncert Pieśni i Piosenki Patriotycznej w naszej szkole w wykonaniu laureatów gminnego Konkursu. Poza uczniami, nauczycielami w świętowaniu tej pięknej rocznicy wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych; Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna- Zdrój Pan Dariusz Chorużyk, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Stowarzyszenia Młodów- Głębokie, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Głębokiem, rodzice, mieszkańcy, a także Proboszcz naszej parafii Ks. Krzysztof Wójs, który odmówił modlitwę za poległych.

Dziękujemy wszystkim współpracującym z nami w tym projekcie, a w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej w Głębokiem i Stowarzyszeniu Młodów- Głębokie, którzy wraz z nami byli inicjatorami Apelu Poległych. Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Młodów- Głębokie za pyszną  wojskową grochówkę i wyśmienitą szarlotkę