"Poznajemy tradycje czarnych górali"

W ramach kolejnych zadań z innowacji pedagogicznej w kl.I i III uczniowie Szkoły Podstawowej w Głębokiem zwiedzili wystawę instrumentów ludowych Karpat w MGOK-u, poznali strój ludowy naszych górali.W dniu 10 czerwca 2022 roku uczestniczyli w zajęciach dotyczących hodowli czarnych owiec poprowadzonych przez Pana Piotra Maślankę. Dzieci zobaczyły m.in. jak strzyże się te zwierzęta, jakie zabiegi pielęgnacyjne należy przy nich wykonać i dowiedziały się, że w stadzie zdarzają się też owce inteligentne:-). Przy okazji uczniowie zwiedzili stajnię i podziwiali konie. Na wyprawę do gospodarstwa Pana Maślanki dzieci udały się zielonym kuligiem. Wróciły z ciekawą i nową wiedzą dotycząca naszej Małej Ojczyzny.

Dziękujemy MGOK w Piwnicznej- Zdroju i Panu Piotrowi za wsparcie w realizacji działań.

A.J. i B. J. SP Głębokie