Szkoła Podstawowa w Głębokiem Szkoła Podstawowa w Głębokiem Szkoła Podstawowa w Głębokiem

Szkoła Podstawowa w Głębokiem
godlo polski Szkoła Podstawowa w Głębokiem
Głębokie 6
tel: 18 44 64 085
e-mail: szkola.glebokie@wp.pl

Pedagog Szkolny

Trochę o asertywności, a dokładniej o tym, jakie są sposoby komunikowania własnych oczekiwań lub niezadowolenia. Różne sposoby reagowania - począwszy od nieefektywnych, których konsekwencje utrudniają nam życie, a skończywszy na sposobie, który może wzmocnić nas samych, jak również pozytywnie wpłynąć na relacje z innymi ludźmi. Na dążenie do postawy asertywnej nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno ;)

Więcej

Aktualne siedzenie w domu trudno nazwać odpoczynkiem. W czasie przymusowej izolacji pojawia się napięcie, niepokój. Poniżej kilka pomysłów, jak zadbać o siebie w tym czasie.

Pobierz

30 Kwietnia jest Światowym Dniem Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci. To tylko przypomnienie tego, co powinno funkcjonować codziennie bez konieczności przypominania. Nie zapominajmy o tym, że "Nie ma dzieci, są ludzie" (J. Korczak) . Tak naprawdę to nie odpowiedzialność karna powinna być tym, co powstrzymuje bicie, a po prostu szacunek do drugiego człowieka. Niezależnie od tego, ile ten człowiek ma lat.
Jak regulować w sobie poziom złości i reagować bardziej konstruktywnie? Technika dobra dla wszystkich - dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Impulsywne reagowanie zwykle daje chwilową ulgę, ale na dłuższą metę przynosi odwrotny skutek, potęgując trudności. Przyzwyczajeń od razu nie zmienimy, ale może warto spróbować i sprawdzić, czy działa? ;)
Jak skutecznie się uczyć?

Pobierz